Évkezdési tájékoztató az e-learning rendszerekről
A Debreceni Egyetem Multimédia és E-learning Technikai Központja (METK) folyamatosan készíti elő az e-learning rendszereket a 2020/2021-es tanév indulására. A rendszerek új infrastruktúrára való költöztetése és a verzió frissítése megtörtént, illetve minden olyan kurzus átköltöztetésre került, mely az elmúlt egy évben aktivitást mutatott. Az új rendszerekben új felhasználói felülettel találkozhatunk, erről rövid tájékoztatót a dokumentum végén talál.
Milyen teendőink vannak az e-learning kurzusainkkal évkezdéskor?
Ellenőrizzük, hogy kurzusunk rejtett vagy elérhető.
Az átköltöztetett kurzusok alapbeállításban rejtettek. A kurzus felületén - a lenti képen látható - jobboldali blokkban a “Legyen elérhető” gombot aktiválva tudjuk elérhetővé tenni adott kurzusunkat.
Ha a kurzus elérhető, akkor a blokkban ezt fogjuk látni:
Hallgatók beíratása az e-learning kurzusba
A hallgatók nincsenek beíratva sem az átköltöztetett, sem az újonnan létrehozott kurzusokba. A hallgatók beíratását a kurzus oktatója vagy a lokális adminisztrátor tudja elvégezni. A hallgatók beíratásához elsődlegesen a Neptun beíratási módszert ajánljuk (ennek leírását lásd a tájékoztató végén).
Hiányzó kurzusok
A 2020/2021 tanév 1. félévéhez folyamatosan központilag hozzuk létre az Ön szervezeti egységéhez tartozóan is az e-learning kurzusokat. Ha a későbbiekben további kurzusokra lesz szüksége, akkor azt a lokális adminisztrátora felé jelezze majd.
Archív rendszerek
Minden korábbi tartalom megtalálható az old.elearning.unideb.hu illetve old.elearning.med.unideb.hu címen elérhető archív rendszerekben. Fontos, hogy ezek a rendszerek már nem aktívak, ne használják őket oktatásra, nem készülnek mentések az itt elvégzett bármilyen változtatásról. Ezek a rendszerek archívak, amelyekben megtalálják a régi anyagaikat, amelyek szükség esetén áttehetők az új rendszerek kurzusaiba.
Új felhasználói felület
A nyíllal jelölt gombok közül a baloldali kék színű a Kurzuskezelés gomb, amellyel többek között a Kurzus beállításokat, a Kérdésbankot, a Résztvevőket, stb. érhetjük el. A jobboldali zöld gomb pedig a Szerkesztés bekapcsolása gomb, amelynek aktiválásával bekapcsoljuk a kurzusszerkesztés funkciókat.
A nyíllal jelölt hamburger gombbal meg tudjuk nyitni a piros kerettel jelölt blokkot, vagy be is zárhatjuk azt.
Az egyes tevékenységek szerkesztéséhez és az ahhoz tartozó funkciók eléréséhez a nyíllal jelölt fogaskerék ikont használva juthatunk el. A gombra kattintva megnyílik a piros keretben található menüsor.
Neptun-os beíratás leírása
A kurzus felületén a felső sorban található fogaskerekekre kattintva elérhetők a felhasználói hivatkozások.
A felhasználói hivatkozások között megtaláljuk a beiratkozási módszereket.
Amennyiben a hallgatók Neptun tantárgyfelvétel alapján kerülnek kurzusba, úgy a legegyszerűbb, ha a Neptun beiratkozást választjuk ki.
Ezt követően a plugin lekérdezi a Neptunból, hogy a kurzusba beíratott oktatóknak az aktuális félévben milyen kurzusai vannak és ezt egyetlen oldalon felsorolja. Itt jelölheti meg azt a kurzust vagy azokat a kurzusokat, amelyeknek a hallgatóit be szeretné íratni és minden ilyen kurzuskód választónégyzetét ki kell pipálnia.
További adatot és a tájékoztatót a távoktatási lehetőségekről a következő hivatkozáson talál: https://elearning.unideb.hu/tavoktatas